تاریخ انتشار : یکشنبه 13 سپتامبر 2020 - 21:30
کد خبر : 1758

دو راهی نماینده و چرخه معیوب انتصابات

دو راهی نماینده و چرخه معیوب انتصابات

دو راهی نماینده و چرخه معیوب انتصابات سیاستمداران، مجریان، قانونگذاران و تصمیم گیران گاها دچار دو راهی سرنوشت سازی می شوند و در این دوراهی باید دست به انتخاب بزنند. حال ممکن است هر مسئولی با یک طرحی متفاوتی مواجه شد که انتخاب یکی از آن راه ها پیامدهای مهمی برای سرنوشت مردم و آن

دو راهی نماینده و چرخه معیوب انتصابات

سیاستمداران، مجریان، قانونگذاران و تصمیم گیران گاها دچار دو راهی سرنوشت سازی می شوند و در این دوراهی باید دست به انتخاب بزنند.

حال ممکن است هر مسئولی با یک طرحی متفاوتی مواجه شد که انتخاب یکی از آن راه ها پیامدهای مهمی برای سرنوشت مردم و آن مسئول به همراه داشته باشد.

در مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا نیز شاهد آن بوده ایم که نمایندگان ادوار به ویژه نمایندگان سه دوره اخیر بر سر دو راهی سرنوشت سازی قرار گرفتند.

دو راهی انتصاب براساس در نظر گرفتن ملاحظات طایفه ای و انتخاباتی و انتصاب براساس شایسته سالاری‌.

این دوراهی بنیادینی است که یک طرف دام و تله ای است برای توسعه شهر و اعتبار شخص نماینده و طرف دیگر مسیری است به سمت شایسته گزینی و توسعه منطقه.

آقای علیرضا ورناصری که در زمان فعالیت ها و تبلیغات انتخابات بارها شعار شایسته سالاری و شایسته گزینی را سر داد، نیز در این دو راهی سرنوشت قرار گرفته است.

در چند روز گذشته انتصاب حدود ۱۰ هم طایفه ای در پست های مختلف در شهرهای مسجدسلیمان و اندیکا صدای بسیاری از فعالان و مردم را در آورده است.

آیا ورناصری در دوراهی پیش روی دوران نمایندگی خود، همان مسیر دو نماینده پیشین را خواهد رفت؟ این سوالی است که علی رغم انتصابات سوال برانگیز چند روز گذشته نمی توان در مورد آن پاسخ و قضاوت و داوری دقیقی ارائه داد.

در لالی نیز به نظر می رسد باید به زودی شاهد جابجایی و تغییر روسای ادارات مختلف باشیم. در حالی که در این شهر جمعیتی از طایفه نماینده زندگی نمی کنند، معیار انتصابات چه خواهد بود؟ شایسته سالاری یا بازی با مهره ها و جهت گیری های آینده انتخاباتی؟

باید منتظر ماند و دید؛ اما توصیه ما به عنوان یک رسانه این است که نماینده محترم نباید در تله و دام انتخاب های سوال برانگیز پیش رو گرفتار شود.

دوراهی سرنوشت سازی در پیش رو است!

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.