تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 فوریه 2020 - 15:28
کد خبر : 1439

ورناصری در چهار سال آینده با چه چالش هایی مواجه خواهد بود؟

ورناصری در چهار سال آینده با چه چالش هایی مواجه خواهد بود؟

آقای ورناصری کار بسیار سختی برای چهارسال آینده در پیش دارد و تا حدی میتوان پیش بینی کرد که وضعیت ایشان در سال آخر شبیه به وضعیت اقای جلیلی در انتهای دوران خدمتش خواهد بود که شاهد انتقادات گسترده مردم نسبت به عملکرد ایشان بودیم.

سال آینده یعنی ۱۳۹۹ آخرین سال دولت آقای روحانی است و انگیزه ای برای انتخابات ریاست جمهوری آینده ندارد و از استیضاح و سوال جواب نمایندگان هراسی ندارد. تجربه نشان داده است دولتها در سال آخر عمر خود همه با بیخیالی یا بی تفاوتی کشور را اداره میکنند
و کار خاصی در کشور صورت نخواهد گرفت؛ به ویژه انجام پروژه های کوچک کع امکان پذیر نخواهد بود و بیشتر درصدد اتمام پروژه های بزرگ هستند تا بعنوان رزومه در کارنامه خود ثبت کنند.

مجلس جدید و دولت فعلی دقیقا از لحاظ تفکر حکومت داری متضاد هم هستند و پیش بینی می شود این یک سال به جنگ و دعواهای سیاسی بین مجلس و دولت سپری خواهد سپری خواهد شد. این مسئله منجر به آن خواهد شد که دولت نسبت به مطالبات نمایندگان روی خوشی نشان ندهد.

دولت بعدی نیز تا بیاید مستقر شود تقریبا یکسال مشغول چیدن کابینه و گرفتن رای اعتماد وزرا از نمایندگان مجلس فعلی خواهد بود و بعد از آن تازه آماده میشود برای اجرایی کردن اهداف و برنامه های خود.

لذا به این ترتیب امورات کشور در دوسال تقریبا بدون عملکرد اداره میشوند.

سال دوم دولت آینده سالی هست ک دولت میخواهد تازه کار و فعالیتش را جدی تر و با شدت بیشتری دنبال کند و مصادف میشود با سال سوم مجلس فعلی که تا نماینده ها بخواهند کاری کنند و از دولت امتیاز بگیرند، مردم حوزه انتخابیه به جهت ضعف عملکرد در دوسال گذشته صدای اعتراضشان بلند شده و جو انتقادی شدیدی بر علیه نماینده در راس کار شکل خواهد گرفت.

با این حال، سال سوم دولت آینده سال اوج فعالیتش خواهد بود که دنبال ایجاد کارنامه برای انتخابات سال ۱۴۰۴ و پیروزی مجدد هست ک مصادف می شود با سال آخر مجلس فعلی که در شهرهای کمتر توسعه یافته همانند لالی و مسجدسلیمان، این شهرها فضا و رنگ بوی انتخاباتی به خود میگیرند و نماینده فعلی باید در دوجبهه مبارزه کند.

یکی جبهه تبلیغات و یارگیری های انتخاباتی برا پیروزی در انتخابات بعدی و جبهه دوم درگیری با دولت جهت انجام گرفتن اعتبار برای انجام فعالیتهای عمرانی و خدماتی در چهارشهر و درواقع رزومه سازی برا توجیح مردم به اعتماد مجدد.

لذا بنظر میرسد آقای ورناصری کار بسیار سختی برای چهارسال آینده در پیش دارد و تا حدی میتوان پیش بینی کرد که وضعیت ایشان در سال آخر شبیه به وضعیت اقای جلیلی در انتهای دوران خدمتش خواهد بود که شاهد انتقادات گسترده مردم نسبت به عملکرد ایشان بودیم.

در نهایت، امیدواریم آقای ورناصری بتواند بر این مشکلات غلبه کند و به وعده های خود در جهت توسعه منطقه جامه عمل بپوشاند.

به نظر می رسد، یکی از راه حل های بنیادین در این مسیر ناهموار استفاده ظرفیت همه نخبگان و کارشناسان منطقه است که آقای ورناصری باید در دستور کار خود قرار دهد.

رضا خدری میرقاید

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.