تاریخ انتشار : شنبه 1 آگوست 2020 - 21:04
کد خبر : 1662

المان شهری «I❤LALi» و خسارتی که به بار آمد!

المان شهری «I❤LALi» و خسارتی که به بار آمد!

  المان های شهری نقش مهم و برجسته ای در زیباسازی شهرها ایفا می کنند و در همین راستا، شهرداری ها در این زمینه متناسب با بافت اجتماعی و فرهنگ عمومی و خاص هر شهر، به طراحی و نصب المان ها مبادرت می ورزند. به گزارش لالی تایمز، در این میان، شهرستان لالی نیز از

 

المان های شهری نقش مهم و برجسته ای در زیباسازی شهرها ایفا می کنند و در همین راستا، شهرداری ها در این زمینه متناسب با بافت اجتماعی و فرهنگ عمومی و خاص هر شهر، به طراحی و نصب المان ها مبادرت می ورزند.

به گزارش لالی تایمز، در این میان، شهرستان لالی نیز از این امر مستثنی نیست و در سالیان گذشته شاهد نصب المان هایی در شهر بودیم که در نهایت با موانع و چالش هایی روبرو بود و گاها با موفقیت همراه نبود.

از تندیس مرد بختیاری چوقا به تن داس به دست در یکی از میادین شهر که از سرنوشت آن خبری در دست نیست تا المان جدیدالنصب جنجال برانگیز «I❤LALi» که محل مناقشه فراوان بوده است.

المانی که مورد توجه عموم قرار گرفت و از طرفی با اعتراضاتی مواجه شد. اعتراضاتی که در نهایت منجر به جابجایی این المان شد.

خبرها حاکی از آن است که در حین انتقال و نصب مجدد آن در ورودی شهر، دچار شکستگی و آسیب شد که علاوه بر از بین رفتن جذابیت و زیبایی اولیه این المان، خسارت قابل توجهی به بیت المال وارد شد.

این خسارت های ناشی از دوباره کاری ها، ندانم کاری ها، دخالت ها یا هر چیز دیگری در شرایطی است که کارگران زحمتکش و مظلوم شهرداری ۱۱ ماه به ۱۱ ماه حقوقی دریافت نمی کنند. در واقع، حقوق این عزیزان باید صرف خسارات هایی شود که می توانست به بار نیاید.

با این حال، همچنان چند پرسش باقی است:

چرا این المان جابجا شد؟
اگر در ماهیت و محتوای قانونی یا عرفی و هنجاری وجود داشت(به فرض محال!) ، چرا پس از برداشته شدن از مرکز شهر، به ابتدای شهر منتقل شد؟

حال اگر مسئله هنجاری و قانونی وجود نداشت، چرا شهرداری از همان ابتدا آن را در ابتدای شهر نصب نکرد؟

چندین سوال دیگر نیز وجود دارد. منتها پاسخ به این سوالات از سوی مسئولین امر بیش از هر سوال دیگری ضروری است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.