تاریخ انتشار : جمعه 14 آوریل 2023 - 23:19
کد خبر : 4119

شورای شهر لالی؛ رکورددار انتخاب شهردار و سرپرست در ایران/ شهری که مدام دست به دست می شود

شورای شهر لالی؛ رکورددار انتخاب شهردار و سرپرست در ایران/ شهری که مدام دست به دست می شود

      با پایان کار شورای شهر قبل، شورای شهر جدید لالی در مردادماه ۱۴۰۰ روی کار آمد و تصمیم به عدم ابقای شهردار آن شورا یعنی فراز داودی گرفت. در همان زمان و بعد از رفتن داودی برخی اعضای شورای شهر بارها مدعی شدند که قصد دارند یک شهردار با رزومه قوی و

 


 

 


با پایان کار شورای شهر قبل، شورای شهر جدید لالی در مردادماه ۱۴۰۰ روی کار آمد و تصمیم به عدم ابقای شهردار آن شورا یعنی فراز داودی گرفت. در همان زمان و بعد از رفتن داودی برخی اعضای شورای شهر بارها مدعی شدند که قصد دارند یک شهردار با رزومه قوی و صاحب نفوذ را برای تصدی شهرداری لالی انتخاب کنند که به یکباره در شهریورماه ۱۴۰۰ فریدون فرهمند (آذردست) را بعنوان سرپرست شهرداری این شهر معرفی کردند.

 

حدود یک ماه بعد، این شورا تصمیم به برکناری فرهمند گرفت و در مهرماه ۱۴۰۰ پژمان حاجت پور را بعنوان سرپرست جدید معرفی کرد.

 

حاجت پور نیامده رفت و بعد از چهار روز استعفا نامه خود را با عرض یک تشکر و با این عنوان و دلایل تقدیم شورای شهر لالی کرد؛

*اینجانب به خاطر مشغله فکری، روحی، عدم انگیزه و آبروی خانوادگی از گزینه سرپرستی انصراف خود را اعلام می نمایم*

 

جالب است بدانیم، کوتاهترین دوران سرپرستی در تاریخ شهرداری های کشور در لالی ثبت شد!

در مهر ماه ۱۴۰۰ اعضای شورای شهر لالی با رونمایی از فرضعلی علیجانی وی را به عنوان شهردار منتخب خود به استانداری خوزستان معرفی کردند و در مرحله نخست وی مورد تأیید استانداری قرار نگرفت که شورا با اصراریه های مکرر خواهان بازنگری برای تأیید صلاحیت ایشان شدند که در نهایت استانداری خوزستان علیجانی را فاقد صلاحیت برای تصدی شهرداری لالی دانست.

 

در بهمن ماه، شورای شهر لالی با اکثریت قاطع آرا احسان فرامرزی را بعنوان شهردار لالی معرفی کردند که پس از ارسال مصوبه آن به استانداری خوزستان مورد تائید قرار گرفت و در فروردین ۱۴۰۱ بعنوان شهردار لالی معارفه شد.

اما دوران مدیریت فرامرزی بر شهر لالی نیز دوام نیاورد و پس از حدود ۷ ماه، شورای شهر لالی احسان فرامرزی را بنا به دلایل منتشر شده و نیز اوج گیری اختلافات در آبان ماه ۱۴۰۱ استیضاح و عزل کردند.

 

اما، در همان آبان ماه ۱۴۰۱ شورای شهر لالی خزعل محمدی را بعنوان سرپرست شهرداری انتخاب کرد تا با یک عقبگرد به سال گذشته، شهرداری لالی با سرپرست اداره شود.

 

این تغییر و تحولات عجیب پایان کار نبود و اعضای شورای شهر لالی در آذر ماه ۱۴۰۱ ایوب حاجی پور را بعنوان شهردار معرفی کردند که استانداری خوزستان وی را فاقد سوابق مدیریتی دانست و به رغم اصراریه شورای شهر مورد تأیید برای تصدی شهرداری لالی قرار نگرفت.

 

این شورا کورش حاجت پور بخشدار سابق آبژدان اندیکا را به عنوان شهردار لالی معرفی کردند که نه تاکنون خبری از حاجت پور در دست است و نه خبری از تائید یا رد آن از سوی استانداری خوزستان وجود دارد.

 

شورای شهر لالی طی اقدامی دیگر در چند روز گذشته خزعل محمدی سرپرست شهرداری را عزل و پژمان حاجت پور را به عنوان سرپرست جدید شهرداری لالی انتخاب کرد و مصوبه ی انتخاب سرپرست جدید را به کمیته تطبیق فرمانداری ارسال نمود اما کمیته ی تطبیق این مصوبه را به علت عدم ارسال مصوبه ی عزل سرپرست با دلایل و ضمایم رد کرد.

 

اینها خلاصه داستان و تاریخ شگفت‌انگیز دو ساله یک شورا شهر بود برای انتخاب یک شهردار که شاید هیچگاه نه در لالی و حتی در کشور تکرار نشود!!

 

طی دو سالی که گذشت با زحمات و تلاش های شورای شهر لالی، شهرداری این شهر سه سرپرست، یک شهردار، دو فاقد صلاحیت و یک بلاتکلیف را به خود دیده است که در نوع خود بی نظیر است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.