تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 21 جولای 2022 - 15:53
کد خبر : 3923

لالی؛ شهر تعارفات و رودربایسی های ویران کننده

لالی؛ شهر تعارفات و رودربایسی های ویران کننده

لالی؛ شهر تعارفات و رودربایسی های ویران کننده در این دو سالی که از عمر این رسانه گذشته، هر آنچه گفته ام خطاب به مسئولان شهر و استان بود. اکنون می خواهم نکاتی را خدمت شما همشهریان عزیز بگویم. همشهریان گرامی؛ آنچه اکثریت مسئولین این شهر را نسبت به مشکلات شهر بی تفاوت کرده، تعارف

لالی؛ شهر تعارفات و رودربایسی های ویران کننده

در این دو سالی که از عمر این رسانه گذشته، هر آنچه گفته ام خطاب به مسئولان شهر و استان بود. اکنون می خواهم نکاتی را خدمت شما همشهریان عزیز بگویم.

همشهریان گرامی؛

آنچه اکثریت مسئولین این شهر را نسبت به مشکلات شهر بی تفاوت کرده، تعارف است. تعارف شهروندان با مسئولین و تعارف مسئولین با خودشان!

در این نوشتار به تعارف شهروندان با مسئولین و در مطلب آتی به تعارف مسئولین با خودشان می پردازیم.

تعارف شهروندان با مسئولین

هرگاه مسئولی را نقد می کنیم، شهروندانی که دوستان یا اقوام آن مسئول هستند تماس می گیرند که فلانی را نقد نکنید. ادبیاتی مانند: “هی باوا ایما گوویم؛ ایما رفیقیم؛ ایما هم طایفه ای هدیم و…” تاسف بارتر اینکه عده ای به ما می گویند باوا فلانی را نقد نکن چون فایده ای ندارد! بدتر اینکه عده ای می گویند:” برو فلانی رو نقد کن یونه ولس کن”

خلاصه اینکه خیلی ها که در این شهر با مسئولی حشر و نشر و تعارف و رودربایستی دارند، نه تنها خودشان مطالبه گری نمی کنند بلکه دیگران را هم از مطالبه گری منع می کنند! نکته عجیب ماجرا این است که وقتی فلان مسئول را نقد می کنیم؛ آن مسئول خودش چیزی نمی گوید و در مواقعی ناراحت هم نمی شود، اما برخی از شهروندان وابسته با او از شدت ناراحتی می خواهند یقه پاره کنند!

همشهریان گرانقدر؛ اگر وضعیت ما این است به خاطر همین تعارفات عجیب و ویرانگر است. اگر مسئولی مسئولیت پذیرفته، باید پاسخگو باشد. حالا آن مسئول دوست ما باشد یا فامیل ما فرقی نمی کند؛ چرا که سرنوشت هزاران شهروند این شهر دست آن مسئول است.

باید بدانید اکثر مسئولین از دوستان بنده هستند و من هم می توانم بی‌تفاوت باشم و آن ها را نسبت به خودم بدبین نکنم؛ اما حل مشکلات شهر را به بدبینی آن ها ترجیح می دهم؛ چرا که مسئول در برابر نقد باید پاسخگو باشد!

مردم شریف لالی؛ به خاطر خودتان و آینده فرزندانتان نسبت به این شهر بی تفاوت نباشید؛ تعارف را کنار بگذارید؛ رودربایسی نکنید و از آنچه حق تان است در چارچوب قانون دفاع کنید. هر کسی مسئولیتی گرفته باید در پیشگاه مردم و قانون پاسخگو باشد؛ با رودبایسی و تعارف چیزی حل نخواهد شد!

مدام هم نگویید “باوا فاده نداره”! اگر بدون تعارف مطالبه گری کنید حتما “فاده خواهد داشت”

ادامه دارد…

حاجت نجفی
لالی تایمز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.