تاریخ انتشار : سه‌شنبه 5 آوریل 2022 - 22:26
کد خبر : 2473

لالی دومین شهر پربازدید خوزستان در ایام نوروز

لالی دومین شهر پربازدید خوزستان در ایام نوروز

لالی دومین شهر پربازدید خوزستان در ایام‌ نوروز   ۶۱۴ هزار نفر به لالی سفر کردند   سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: دربازه زمانی ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ پنج میلیون و۳۸۲ هزار و ۱۰۲ نفر از جاذبه‌های گردشگری خوزستان بازدید کردند.   به‌ گزارش ایسنا، خوزستان، پیمان نبهانی با اشاره

لالی دومین شهر پربازدید خوزستان در ایام‌ نوروز

 

۶۱۴ هزار نفر به لالی سفر کردند

 

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: دربازه زمانی ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ پنج میلیون و۳۸۲ هزار و ۱۰۲ نفر از جاذبه‌های گردشگری خوزستان بازدید کردند.

 

به‌ گزارش ایسنا، خوزستان، پیمان نبهانی با اشاره به بیشترین بازدیدهای صورت‌گرفته از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی بیان کرد: متوسط بازدید از هر جاذبه در استان خوزستان حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر در ایام نوروز است و بیش از ۵۰ درصد مسافران نوروزی حداقل سه روز را در استان ماندگار و ازجاذبه‌های گردشگری آن بهره بردند.

 

او با اشاره به این‌که دربازه زمانی ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱، پنج میلیون و ۳۸۲ هزار و ۱۰۲ نفر از جاذبه‌های گردشگری خوزستان بازدید کردند افزود: از این تعداد، یک‌ میلیون و ۷۰ هزار و ۱۹۰ بازدید مربوط به جاذبه‌های تاریخی، یک‌ میلیون و ۱۶۳هزار و ۱۸۳ نفر مربوط به جاذبه‌های طبیعی، ۹۰۵ هزار و ۲۲۰ نفر مربوط به جاذبه‌های دست‌ساز، ۸۹۴ هزار و ۶۳۱ نفر مربوط به جاذبه‌های مذهبی، ۷۵۰ هزار و ۵۷۹ نفر مربوط به جاذبه‌های تفریحی، ۳۵۷ هزار و ۸۰۸ نفر مربوط به جاذبه‌های فرهنگی و ۲۰۳ هزار و ۲۰۲ نفر مربوط به موزه‌های استان بودند؛ ضمن این‌که طی این مدت آمار ۳۷ هزار و ۲۸۹ نفربازدید نیز برای جاذبه‌های مربوط به صنایع‌دستی به ثبت رسید.

 

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان ادامه داد: اولین شهر پربازدید دزفول با ۸۵۷ هزار و ۶۲ نفربازدید و دومین شهر نیز لالی با ۶۱۴ هزار و ۷۵۵ نفر بازدید بوده است؛ اندیکا با بازدید ۵۹۳ هزار و ۸۴۰ نفری، شوش ۵۷۸ هزار و ۱۳۸بازدید و اندیمشک با ۴۵۱ هزار و ۶۴۶ نفر بازدید هم در رده‌های سوم تا پنجم قرار گرفتند.

 

او اضافه کرد: همچنین گتوند، شادگان، باوی، شوشتر، ماهشهر، باغ‌ملک، رامهرمز، مسجدسلیمان، ایذه، اهواز، هندیجان، بهبهان، امیدیه، دشت‌آزادگان و رامشیر نیز در جایگاه‌های بعدی بیشترین تعداد بازدید قرار گرفتند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.