تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 سپتامبر 2021 - 12:25
کد خبر : 2217

دستگیری متخلفین صید غیرمجاز ماهی به وسیله الکتروشوکر در شهرستان لالی

دستگیری متخلفین صید غیرمجاز ماهی به وسیله الکتروشوکر در شهرستان لالی

دستگیری متخلفین صید غیرمجاز ماهی به وسیله الکتروشوکر در شهرستان لالی به گزارش لالی تایمز، مهدی زمانپور سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لالی، با محکوم کردن این اقدام از صید غیرمجاز ماهی به وسیله الکتروشوکر توسط صیادان متخلف و قانون شکن اظهار داشت: قوانین محیط‌زیستی تحت هیچ شرایطی روش‌های کشتار جمعی صید و شکار

دستگیری متخلفین صید غیرمجاز ماهی به وسیله الکتروشوکر در شهرستان لالی

به گزارش لالی تایمز، مهدی زمانپور سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لالی، با محکوم کردن این اقدام از صید غیرمجاز ماهی به وسیله الکتروشوکر توسط صیادان متخلف و قانون شکن اظهار داشت: قوانین محیط‌زیستی تحت هیچ شرایطی روش‌های کشتار جمعی صید و شکار را مجاز نمی‌داند و اغلب ماهی‌ها در این روش با ولتاژ بالا فلج شده و از بین می‌روند. استفاده از این وسیله باعث مختل شدن اکوسیستم طبیعی تالاب ها و رودخانه ها، هدررفتن هزینه های کلان تکثیر و رهاسازی بچه ماهی و در نهایت کاهش درآمد صیادان محلی که تنها راه امرار معاش آنان از طریق صیادی مجاز است خواهد شد.

اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لالی از شناسایی چندین صیاد غیرمجاز که با روشهای مخرب اقدام به صید با روش الکتروشوک کرده اند خبر داد.

زمانپور اظهار کرد: طی گشت زنی و بازرسی یگان حفاظت محیط زیست در سطح حوزه استحفاظی جهت جلوگیری از صید غیر مجاز، یک دستگاه ژنراتور برق، ادوات صید غیر مجاز ماهی و ۳۰ قطعه ماهی کشف و ضبط گردید.

زمانپور افزود: دستگیری متهمان با همکاری پاسگاه انتظامی هارکله صورت گرفت و این افراد به همراه محموله کشف شده برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی معرفی شدند.

افراد سودجو به جای استفاده از تور و دیگر وسایل مجاز، برای سهولت در صید از شوک الکتریکی و شوکر برقی استفاده می‌کنند که این روش غیرقانونی علاوه بر تلف شدن گستردۀ آبزیان منجر به از بین رفتن فرصت‌های شغلی برای بسیاری از صیادان قانونمند و کاهش درآمد صیادان محلی می‌شود.

سالانه حدود ۱۰هزار تن ماهی در آبهای داخلی ، رودخانه ها و دریاچه های پشت سدهای استان خوزستان صید می شود.

زمانپور افزود: تمامی کشفیات، توقیفات و متهمان دستگیر شده صورت جلسه و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می شوند و این طرح با هماهنگی های انجام شده بدون شک ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.