تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 28 سپتامبر 2023 - 14:28
کد خبر : 4281

حکومت خود مختار برخی مدیران مدارس در لالی!! وقتی این مدیران گوششان بدهکار هیچکس نیست!

حکومت خود مختار برخی مدیران مدارس در لالی!!  وقتی این مدیران گوششان بدهکار هیچکس نیست!

  به گزارش لالی تایمز، برخی مدیران مدارس در لالی گویا حکومت خود مختار تشکیل داده اند و گوششان به هیچ چیز و هیچکس بدهکار نیست! بعنوان مثال، یکی از قدیمی ترین مدارس لالی که اکثر آموزگاران آن خانم هستند در دو سال گذشته یکی از پر تنش ترین مدارس شهرستان بوده است تا جایی

 

به گزارش لالی تایمز، برخی مدیران مدارس در لالی گویا حکومت خود مختار تشکیل داده اند و گوششان به هیچ چیز و هیچکس بدهکار نیست!

بعنوان مثال، یکی از قدیمی ترین مدارس لالی که اکثر آموزگاران آن خانم هستند در دو سال گذشته یکی از پر تنش ترین مدارس شهرستان بوده است تا جایی که قبل از شروع سال تحصیلی جدید، چندین آموزگار خانم این مدرسه از رفتارهای نامناسب و غیرقانونی مدیر این مدرسه به ستوه آمده و با تنظیم نامه هایی برای ریاست آموزش و پرورش و واحد حراست نارضایتی و شکایت خود را از این مدیر اعلام کرده اند.

نکته جالب اینجاست که بعد از حجم زیادی از نامه نگاری، شکایت و نیز حضور این آموزگاران خانم در اداره آموزش و پرورش لالی، واحد حراست این اداره هیچگونه اقدامی در این باره نکرده است و احتمالا عزم و اراده ای برای حل این معضل نداشته و ندارد.

لازم است بدانیم، هر کدام از این آموزگاران خانم طبق گفته خودشان از یک سال تا حدود یک دهه مشغول تدریس در این مدرسه بودند و در زمان مدیران پیشین مدرسه با هیچگونه مشکلی مواجه نبوده اند.

 

اکنون این آموزگاران خانم می گویند در سال تحصیلی جدید، بخاطر حفظ شٱن و جایگاه معلم و فرهنگیان و نیز آرامش روحی برای تدریس در سال تحصیلی جاری درخواست انتقال به مدارس دیگر داده ایم و به راحتی با درخواست ما موافقت شد اما، اینکه اداره آموزش و پرورش لالی به هر دلیلی نتوانست یا نخواست تصمیمی مناسب و متناسب با اتفاقات اتخاذ کند جای سوال ابهامات فراوان دارد.

 

این آموزگاران خانم به لالی تایمز گفتند: در دو سال گذشته بارها مورد توهین، تحقیر و تهدید این مدیر قرار گرفتیم و انتظار داشتیم اداره آموزش و پرورش لالی بی تعارف و بدون در نظر گرفتن برخی ملاحظات، تصمیم مناسب تری اتخاذ کند.

 

البته هستند مدیران زیادی در مدارس لالی که به نحو شایسته، قانونی و اخلاق مدارانه کار می کنند و جای تقدیر دارد.

لازم است به اطلاع اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برسانیم که موارد فوق بخشی از مشکلات چندین آموزگار خانم در یکی قدیمی ترین مدارس لالی است که به اطلاع مدیر فعلی آموزش و پرورش لالی و نیز مدیر واحد حراست این اداره رسیده است.

در همین رابطه چند سوال باید پاسخ داده شود:

 

۱-صلاحیت انتخاب مدیران مدارس بر اساس چه شاخصه های تعیین می شود؟

 

۲-آیا دریافت پول از دانش آموزان در مدارس دولتی قانونی است؟

 

۳-آیا یک مدیر مدرسه مجاز است در محل کار خود از ادبیات کوچه بازاری استفاده کند؟

 

۴-آیا یک مدیر مدرسه با جنسیت مرد مجاز است آموزگاران خانم را به اسم صدا کند؟

 

۵- آیا یک مدیر مدرسه مجاز است به دانش آموزان توهین کند؟

 

۶-آیا یک مدیر مدرسه حق توهین و تهمت و نیز تهدید آموزگاران را دارد!؟

 

۷- آیا یک مدیر میتواند به گفتگوهای خصوصی و دوستانه آموزگاران خانم ورود کند؟

 

ادامه دارد…

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.